Muzeum v Bruntále ve spolupráci se sdružením Dědictví nazvalo program na sobotu 18. a neděli 19. června Žoldáci, vodníci a sličné panny. Účinkujícími budou herci Divadelního souboru Magnet. Soubor nastudoval, u příležitosti svých čtyřicátých narozenin novou pohádku, která bude mít na Sovinci premiéru po oba dny ve 12.45 hodin s reprízou v 16 hodin. Pohádka nese název Nesmělá mlynářka a vodník ve sporu o leknín.

Divadelní soubor Magnet z Bruntálu jezdívá na Sovinec účinkovat od roku 2003 a do paměti návštěvníků se zapsal především zpracováním pověstí o hradu Sovinci a pohádkou Lakomá Barka. O víkendu představí Dagmar Höferová od 11 a 14.40 hodin Vodnickou pohádku s podtitulem Vodnice a víla se často scházívají u rybníka. Jaké je čeká dobrodružství?

Hrad otevřen po oba dny od 9.15 do 18 hodin, na prohlídku Sovince se mohou zájemci vydat co patnáct minut. Po celý den je po hradě neomezený pohyb, včetně vyhlídkové věže. Bez zajímavosti nebude ani ukázka hrnčířského a kovářského řemesla v dobové tržnici.

Na hradu Sovinci vycházejí co se týká vstupného vstříc rodinám s více dětmi. Rodinný vstup pro dva dospělé, dvě děti od šesti do čtrnácti let a jedno dítě od tří do pěti let zaplatí 290 korun, stejně tak dva dospělí, dvě děti od tří do pěti let a jedno dítě od šesti do čtrnácti let. Děti mladí tří let a zdravotně postižení neplatí vstupné vůbec. Jednotlivce nad osmnáct let vyjde celodenní vstup na hrad na pětadevadesát korun.