Projekt Cesty kvetoucí alejí je součástí dlouhodobého záměru Kvetoucí region pro zlepšení prostředí v obcích. Projekt je zaměřen na vysázení kvetoucí aleje kolem chodníku u silnice mezi Starým Městem a Bruntálem.

„Pro zlepšení prostředí bude kolem chodníku vysázena alej kvetoucích sakur, která pomůže zlepšit životní prostředí kolem státní silnice a zpříjemnit cesty lidem pod kvetoucími stromy. Celkem bude vysázeno šestadvacet sakur," řekla manažerka Místní akční skupiny Hrubý Jeseník Ivana Metelková.

Čím více se podaří vybrat od soukromých dárců, tím větší grant se podaří pro vysazení aleje získat. Číslo účtu, na který je možné peníze posílat, je 101 7777 101/0300 a důležitý je variabilní symbol, pro projekt Cesty kvetoucí alejí: 702. Ve hře je padesát, čtyřicet i pětadvacet tisíc korun, které mohou dárci v projektu „vyhrát".

„Já bych si přál, aby cesta z naší obce do Bruntálu rozkvétala každoročně, podobně jako je tomu na náměstí Míru v Bruntále," uvedl staroměstský starosta Antonín Směšný s poděkováním všem, kteří přispějí.