Podnikatelka Barbora z Krnovska občas dostává phisingové maily, ve kterých jí vyhrožují a všelijak prudí různé neexistující instituce. Tentokrát ale podvodníci vyplodili skutečnou perlou. Zjevně zacílili na obzvlášť hloupé oběti.

Zjevně zacílili na obzvlášť hloupé oběti. Neexistující "Úřad pro boj proti počítačové kriminalitě" podnikatelku mailem předvolává k soudu na neexistující datum: 31.11. 2022. Může vůbec někdo příčetný podvodníkům na takový trik naletět?"

Paní Barbora na sociálních sítích zveřejnila snímek z monitoru, aby pobavila přátele drzostí internetových kriminálníků a současně varovala jejich potenciální oběti.

"Nedávno se mě někdo ptal, zda mi chodí spamy a vyhrůžky. Jo, chodí, a denně. Hlavně na to nikdy nereagujte. Mix vyhrůžek, půjček, výher a obvinění. Ach jo. Jdu promazat poštu," okomentovala Barbora mail s předvoláním falešného úřadu Interpolu na neexistující datum 31.11. 2022.

Přátelé jí doporučovali, ať se s evidentně podvodným mailem obrátí na Policii ČR. Možná by policisty mělo zajímat, že nějaký kriminálník loví své oběti pod falešnou identitou Interpolu.

"Ty spamy píšou a rozesílají automaty. Musela bych se fakt denně obracet na policii a něco jim přeposílat. Tak na to kašlu," vysvětlila paní Barbora, proč phising, jako evidentní pokus o spáchání trestné činnosti, vyřešila pouhým promazáním mailové počty. Kvůli podnikání musí mít své mailové kontakty ve veřejných databázích. To je nejspíš důvod, proč si ji automaty produkující spam a internetovou kriminalitu tak oblíbily.