Podle provozovatelů jsou všechna lyžařská střediska v provozu a nabízejí dobré podmínky pro zimní sporty. Lyžovat se dá na Ovčárně a v Malé Morávce, kvůli oblevě ale nejedou vleky ve Vrbně pod Pradědem a v Andělské Hoře.

Lyžaři mohou vyrazit za sněhem i na šumperskou stranu Jeseníků. Se sezonou jsou ale například spokojeni v lyžařském areálu Branná. „Návštěvnost je slušná a počasí nám také přeje. Žádné fronty se zde nestojí, takže podmínky jsou ideální. Horší je to na běžeckých trasách, které vedou od horní stanice lanovky, stopa je zledovatělá,“ uvedl majitel areálu Proskil Rostislav Procházka.

Podobná situace je i v nejnovějším středisku v areálu Kouty. „Na víkend budou v provozu všechny sjezdovky a vleky, na sjezdovkách leží zhruba 60 centimetrů technického sněhu. Ovšem běžkařské trasy vedoucí od horní lanovky nejsou nyní optimální. Místy jsou zledovatělé a na hřebenech se objevují holá místa. Nyní potřebujeme, aby nasněžilo,“ řekl ředitel areálu Martin Medřický.

Příjemné lyžování nabízí také areál Oáza v Loučné nad Desnou. „V letošní lyžařské sezoně nás zasáhla již druhá obleva, ač to nevypadá, tak díky umělému sněhu jsou u nás stále velmi dobré lyžařské podmínky, je sice málo přírodního sněhu, ale více sluníčka. Abychom zpříjemnili našim hostům lyžování, připravili jsme steakový víkend. K celodenní skikartě jak dospělé tak dětské, dostanou lyžaři steak zdarma,“ sdělil majitel areálu Leoš Klaban.

Podle náčelníka Horské služby Jeseníky Michala Klimeše by měli být lidé při sjezdovém i běžeckém lyžování obezřetní. „Počasí je na horách po oblevě mrazivé. Sníh, který byl v minulých dnech vlhký, umrzl a zledovatěl. Nabádáme lyžaře, aby nepřeceňovali své síly. Totéž platí i při běžeckém lyžování, hlavně při sjezdech by měli dát velký pozor. Pády na tvrdý povrch mohou mít za následek vážné úrazy,“ řekl Klimeš.
V Jeseníkách stále platí druhý stupeň lavinového nebezpečí.