Víte, proč kočce ze Cvilína dali jméno Angína? „Je to kočka po sousedech. Začali jsme se o ni starat, když se sousedi museli odstěhovat a nemohli si kočku vzít s sebou. A proč jsme jí dali jméno Angína? Zpočátku jsme si kočku nastěhovali domů a manželovi se spustila hrozná rýma a kašel. Takže jsme se mu snažili namluvit, že to není alergická reakce na kočičí srst, ale normální angína,“ vysvětlila Petra Severinová jak alergik přišel ke kočce, a jak Angína přišla ke svému jménu.

Bohužel se ukázalo, že její manžel Ivan má opravdu velmi silnou alergickou reakci na kočky. Nezbývalo nic jiného, než Angínu ubytovat venku a postavit jí vlastní domeček na zápraží. Ivan v sobě objevil kutila, když vlastnoručně sestrojil z polystyrenu zateplenou kočičí boudičku. Minulá zima byla mírná, takže dobrá izolace stačila. Když přece jen přišly silnější mrazy, Angína je mohla přečkat v garáži. Tam se jí ale moc nelíbilo.

Angína si vytápěnou boudičku zamilovala

„Před letošní zimou byl Ivan odhodlaný vymyslet a vyrobit vytápění boudičky, ale pak jsme zjistili, že to už někdo zkonstruoval před námi. Normálně se v chovatelských potřebách prodává taková elektrická vyhřívaná podložka neboli topidlo pro kočky. Stačilo natáhnout na zápraží prodlužovačku, aby Angína mohla v boudičce ležet na topné dečce. Úplně si tu vytápěnou boudičku zamilovala. Asi proto, že má odtamtud dobrý výhled na každého, kdo jde kolem na Cvilín,“ uzavřela Petra Severinová.

V mrazech samozřejmě rodina dohlíží také na to, aby Angíně nezamrzla miska s vodou ani se žrádlem.