V pátek bude zataženo a sněžení bude od západu postupně v polohách pod 1000 metrů přecházet v déšť. K večeru se bude oblačnost protrhávat.

Noční teploty klesnou na jeden až minus tři stupně Celsia, na severovýchodě může být až minus pět stupňů a může se ojediněle tvořit náledí.

Nové parkoviště na Hranečníku rozšíří kapacity stávajícího parkoviště, Ostrava, 1. 2. 2023
Bude zdarma? Na okraji Ostravy se brzy otevře nové záchytné parkoviště

Přes den se budou teploty pohybovat mezi třemi a sedmi stupni. Povane od západu čerstvý vítr s nárazy kolem 70 kilometrů za hodinu, na horách může dosáhnout rychlosti až 110 kilometrů za hodinu.

V sobotu bude opět zataženo, zpočátku na většině území, postupně místy přeháňky, které budou nad 600 metrů a od východu ve všech polohách sněhové.

V noci se teploty většinou udrží lehce nad nulou, přes den bude mezi jedním a pěti stupni. Čerstvý severozápadní vítr s nárazy o rychlosti kolem 50 kilometrů za hodinu bude k večeru slábnout.

Hotelový dům Jindřich. Ilustrační foto.
Modernizace Nádražní. Centrum Ostravy čeká dvouměsíční výluka tramvají

V neděli může být na východě zpočátku až polojasno, na zbytku území oblačno až zataženo. V Čechách bude občas sněžit, v polohách pod 400 metrů budou srážky smíšené nebo dešťové. Na Moravě a ve Slezsku předpovídají meteorologové místy sněžení. Noční teploty klesnou k minus třem stupňům, na severovýchodě bude ještě o dva stupně méně. Přes den se teploty budou držet kolem nuly.