Snad nejhůře na tom byla silnice na ulici Petrovická v Krnově. „Česká republika vítá zahraniční hosty takovýmto obrázkem,“ konstatoval před rokem zastupitel města Krnova Michal Brunclík a dodal: „Projetí hranic na ulici Petrovické v Krnově řidiči registrovali nejen uvítacími cedulemi, ale také rozličnou kvalitou cest.“

Rok nazpět byla ulice Petrovická poseta výtluky, které značně znepříjemňovaly jízdu autem, kdy v mnoha případech hrozilo i silné poškození vozidla. Díry místy dosahovaly hloubky několika desítek centimetrů a ve své rozloze se rozpínaly po celé šířce cesty. Staly se noční můrou všech motoristů, kteří byli nuceni tento slalom denně absolvovat. Podobné trápení zažívali motoristé i na úsecích mezi Krnovem, Krásnými Loučkami a Úvalnem.
Situace se změnila

Moravskoslezský kraj ve spolupráci s Ředitelstvím silnic a dálnic ČR se ještě v loňském roce pustili do nápravy, a tak silnice na Polsko dostala nový kabát. Ostatní vozovky si však musely počkat, až opadne letošní sníh a kruté mrazy, po kterých vozovky na Krnovsku začínaly připomínat tankodrom. Například silnice směrem na Krásné Loučky si u mnohých řidičů získala pověst slalomové dráhy.

„Když jedu do práce na Albrechtice, tak mám opravdu co dělat, abych do žádné díry nevjel. Kdyby to byla alespoň nějaká malá díra, neřeknu ani slovo, ale tohle už jsou opravdu obrovské jámy, při kterých hrozí i vážné poškození auta,“ hořekoval tenkrát v zimě řidič Martin Rusek z Krnova.

Po opadnutí sněhu a mrazů se cestáři pustili do oprav již zmiňovaného úseku silnice z Krnova do Krásných Louček a dál do cesty na ulici Opavská. Oproti loňskému roku tak řidiči projedou Krnovem bez větších problémů a stresů. Posledním úkolem, který na cestáře čeká, je doplnění úseku mezi Krnovem a Krásnými Loučkami o vodorovné dopravní značení.