Kašna je sice vkusné umělecké dílo, které zkrášluje centrum Vrbna, ale jak vypadá puštěný vodotrysk už lidé pomalu začínali zapomínat. Teď má za sebou týden zkušebního provozu, aby se zjistilo, jak dlouho v chladnějším období roku má smysl nechávat vodu tryskat.

Jak řekla starostka Helena Kudelová, v žádném případě nebude Vrbno po vzoru vodotrysku v Karlově Studánce nechávat vodu namrzávat a vyrábět ledový sloup jako atrakci pro turisty. Andělskou sochu v kašně by totiž mohl led poškodit. Město Vrbno pod Pradědem počítá s tím, že kašna s tryskající vodou bude příjemným zpestřením pro obyvatele města i jeho turisty jen v parných letních měsících.

Zajímavostí je, že práci na kašně věnovala bruntálská firma Aquastop městu u příležitosti letošního čtyřsetletého výročí. Mnohé obyvatele Vrbna zaskočilo, že kašna po tak dlouhé době začala fungovat.

„Byla mimo provoz už řadu let, takže jsme si samozřejmě všichni přáli, aby se už konečně našly finance na její generálku a zprovoznění. Jen nás zaskočilo, že voda začala stříkat zrovna v době, kdy už jsou ostatní kašny kvůli nočním mrazíkům dávno vypuštěné a zazimované,“ komentovala spuštění fontány Helena Rusková z Vrbna pod Pradědem.