V Krnově to byla pod záštitou místní organizace Onko Niké zorganizována plavecká štafeta. Zájemci se sešli v sobotu na bazéně Městských lázní v Krnově.

„Účast pro mne byla trošku zklamáním. Oproti minulým ročníkům přišlo podstatně méně lidí. Ale na druhou stranu přijely ženy až z Třemešné či Jindřichova a na celé akci nebyla nouze o legraci, takže spokojená jsem," řekla předsedkyně krnovského sdružení Onko Niké Jarmila Novotná.

Princip štafety, která byla hlavním bodem plaveckého dopoledne, je jednoduchý. Každý účastník se zapsal do prezenční listiny, uplaval v bazénu jakýmkoliv stylem libovolný počet metrů, které se následně zaevidovaly. Kromě toho zbyl čas i na vyzkoušení nových druhů cvičení, třeba s molitanovými podložkami, a také na osvětovou činnost zaměřenou na boj proti rakovině. Akci Plaveme prsa! podpořilo i město Krnov.

Na krnovském bazéně se odehrála akce Plaveme prsa!, kterou zorganizovala místní neziskovka Onko Niké. Ta sdružuje pacientky po onemocnění prsu. Svou činností pomáhá těmto ženám ke zlepšení fyzického i psychického stavu po operaci.

Jan Pirkl