„Ve zcela nové expozici našeho pivovarského muzea nahlédneme nejen do úplného počátku vzniku pivovaru v Hanušovicích, ale také do Wlachova pivovaru v Šumperku a pivovaru na Třemešku. Tyto dva pivovary byly totiž v roce 1906 připojeny k pivovaru v Hanušovicích. Časová osa nás provede hanušovickým pivovarem až do konce druhé světové války. Z této doby se dochovaly sklenice, lahve, bednářské hoblíky, palice, křiváky, sudy a mosazné pípy, které jsou u nás vystaveny,“ láká vedoucí Pivovarského muzea v Hanušovicích Blanka Strnadová.

V druhé části expozice budou k vidění nádherné pivní sklenice, lahve, korunky a pivní cedule, ale také dochované osobní listy zaměstnanců pivovaru či deputátní známky pro zaměstnance. Nechybí ani fotografie, které zachycují historii pivovaru i atmosféru z nedávných akcí.

„Prohlídku expozice v muzeu zakončujeme v naší historické hospůdce v takzvaném foto koutku, kterému vévodí zrekonstruovaný výčepní pult z období první republiky a kde na vás čeká pan hospodský se štamgastem,“ dodala Blanka Strnadová.

Kostým hostinského ušila Natálie Rosáková podle předlohy hospodského z pohádky Obušku z pytle ven. Fototapeta zase dává nahlédnout do historické hospůdky na Šeráku.

Muzeum je otevřeno v budově pivovarské restaurace od úterý do soboty od 10 do 16 hodin po celý rok.