Povodí Odry oznámilo, že v případě příznivého počasí se výlov Petrova rybníka uskuteční 8. a 9. listopadu. Veřejnost se může seznámit s prací rybářů vždy od 8 hodin. Prodej ryb bude probíhat na sádkách.

Výlov Petrova rybníka bývá velká událost, protože ryby z Krnova skončí na vánočním stole.

Lucie Bílá.
Do Krnova míří Lucie Bílá. Zbývá posledních pár vstupenek

Nevyužitý rekreační potenciál

Z deseti rybníků, které obhospodařuje Povodí Odry, je krnovský rybník jako jediný určený pro chov tržních ryb jako jsou kapr, amur, tolstolobik a lín. Ostatní rybníky slouží je k chovu násad a také pro produkci dravých druhů ryb jako je štika, candát, bolen nebo sumec.

Aktuální ceník ryb v prodejně na Petrově rybníce:

Kapr: 110 Kč/kg
Pstruh duhový: 145 Kč/kg
Jeseter: 119 Kč/Kg
Amur: 119 Kč/kg

Platby jsou možné pouze v hotovosti. V případě nepřítomnosti rybářů v prodejně zvonit!

Balaton totiž nabízí půvabné výhledy na Cvilín – nejznámější turistický cíl na Krnovsku. U Petrova rybníka je základna jachtařů, kolem vede frekventovaná cyklostezka Krnov – Opava, ale jinak je rekreační potenciál této lokality dost nevyužitý. Letos poprvé starosta Krnova Tomáš Hradil otevřel diskusi na toto téma.

Krnované Petrovu rybníku přezdívají Balaton. 2. srpna 2023
Rybník Balaton jako zóna koupání, rekreace a kempů? Krnované diskutují

„Většímu využití Petrova rybníka brání fakt, že slouží jako chovný. Není příliš vhodný pro koupání a rozvoj dalších rekreačních funkcí - třeba vybudování kempu. Chtěli byste chov ryb zachovat, zrušit nebo omezit tak, aby se v rybníku dalo koupat? Pokud vám stávající stav nevadí, samozřejmě se v "Balatonu" můžete vykoupat i dnes. A naopak zrušení chovu ryb neznamená, že v rybníku žádné ryby nebudou,“ oslovil starosta Hradil spoluobčany s tím, že vlastníkem Petrova rybníka není město Krnov, ale státní podnik Povodí Odry, takže případným změnám by samozřejmě muselo předcházet jednání města se státem.

Vyrazíte na výlov? Pošlete nám svoje fotky, videa nebo text z akce. Vaše příspěvky posílejte na adresu ryby@denik.cz. Nezapomeňte na své jméno a připojit můžete také krátký příběh. Rádi vše zveřejníme v našem speciálu.

Banner rybyBanner rybyZdroj: Jan Lakomý