„Bylo to pro mě velikým překvapením, že jsme se umístili na prvním místě v žebříčku nejlepších firem Olomouckého kraje," sdělil překvapeně Petr Gross. „Velké poděkování však patří hlavně mým zaměstnancům, protože jsou velmi pracovití a organizačně schopní," dodával spokojeně úspěšný podnikatel.

Firma je předním dodavatelem plastových výrobků, ze začátku své existence se zabývala výrobou plastových součástek do varných konvic, žehliček a dalších domácích spotřebičů.

Velikým zlomem byly roky 2011 a 2012, kdy Petr Gross vycítil příležitost a pustil se do nové oblasti výroby zaměřené na automobilový průmysl, a tou byla výroba optických dílů do světel. Podnikatelova předtucha byla správná. Optické díly teď tvoří devadesát procent obratu firmy.

„V roce 2011 nám ve firmě končily některé výrobní programy a my se rozhodovali, co dál," začal s vyprávěním Petr Gross.

„Veliký potenciál jsme viděli právě v tom, že se do světel aut začaly nově ve velkém instalovat LED, které nahradily dřívější žárovky a na jejichž výrobu je potřeba spoustu složitých součástek. Tak jsme se toho nápadu chytili, no a povedlo se," vysvětloval spokojeně Petr Gross.

Firma IPG je dodavatelem součástek do světel mnoha luxusních aut, jako je Bentley, Range Rover Land Rover, nebo Jaguar. „Opět bych však chtěl zdůraznit, že zásluhu na úspěchu firmy mají především mí zaměstnanci, protože oni ty díly vyrábějí, oni u těch strojů musí stát. Moc si jich za jejich práci vážím, ta cena patří i jim," chválil své zaměstnance Petr Gross.

Společnost má vstřikovnu 
v Miloticích nad Bečvou na Přerovsku, nástrojárna se nachází ve Vrbně pod Pradědem. Za velký úspěch a rozvoj firmy se Petru Grossovi dostalo uznání.

Svou firmu totiž zakládal s osmi zaměstnanci a třemi vstřikovacími stroji. Dnes zaměstnává přibližně 230 lidí, využívá pětatřicet vstřikovacích strojů a má obrat kolem 320 milionů korun.

Miriam Opletalová