Místostarosta Bruntálu Petr Rys toto tvrzení odmítá. Na televizi se Petr Czasch nedívá, na dotyčný díl Comebacku byl coby někdejší obyvatel Bruntálu upozorněn. „Comeback podle mne věrně popsal stav, ve kterém se Bruntál a jeho okolí nachází,“ prohlásil Petr Czasch s tím, že zničení dřívější krásy měst a obcí za komunistické totality a pokračování v devastaci měst a obcí posttotalitními pokračovateli nelze hodnotit prostě jinak.

Czaschovi vadí likvidace budov Moravolenu a jejich nahrazení, jak tvrdí, hnusným Kauflandem, podle něj město hyzdí i hnusné novostavby typu Telecom, hasičské stanice, úřadu práce i polikliniky. „A kdo zavítá na nové sídliště rodinných domů pod Uhlířským vrchem, ten, ač nemusí být žádný architekt, odejde minimálně se smíšenými pocity,“ lál Petr Czasch. K tomu zmínil i špatnou spolupráci městských zastupitelů.

Bruntálský místostarosta Petr Rys se s Petrem Czaschem setkal při osobním jednání jednou. A to nad vizí stavby bytového domu dle návrhu architekta Vlado Miluniče. „Netuším, které konkrétní výtky vůči mé osobě má, ale neměl by se zaštiťovat pouze obecnými a možná předvolebními hesly, ale specifikovat, v čem vidí pochybení za našeho působení na radnici,“ vyzval Czasche místostarosta Petr Rys.

Co obyvatelé Bruntálu chtějí, ptá se Czasch. Aby se o Bruntále a okolních městech a obcích psaly ódy na krásu? To by se podle jeho slov muselo mnohé změnit. „Především v komunální politice. Nezodpovědné pokrytce, cyniky a fanatické politiky by museli nahradit normální lidé se zdravým selským rozumem! Bohužel volební a politický systém takovým lidem šanci nedává!“ uvažoval Czasch.

Pokud by prý měl pokračovat Petr Rys ve stejném duchu jako Petr Czasch, ptá se: „Kolik volebních období byl Petr Czasch v Zastupitelstvu města Bruntálu? A čeho dosáhl při výkonu funkce zastupitele právě v těch devadesátých letech, které tak kritizuje?“ otevřel debatu místostarosta Rys.