„Je to vůle občanů a měla by se vyslyšet, mělo by se s tím něco dělat,“ vyzval na posledním zasedání bruntálských zastupitelů na sklonku loňského roku zastupitel Alois Novotný, který sám stál za organizací petice.

Město už podepsalo smlouvu o smlouvě budoucí. „Připravili jste se na to, jaké to bude mít následky ať už finanční či právní a další?“ upozornil zastupitel a radní Jan Meca na to, že zrušit smlouvu v sobě nese i rizika.

Ilustrační foto
Bruntál počítá v letošním roce s výdaji přes 450 milionu korun

Lidem se nelíbí představa nového obchodního domu přímo v centru města v těsném sousedství se zámkem. Bojí se i komplikací v dopravě a zvýšeného počtu aut ve středu města.

Ačkoliv na webových stránkách města Bruntálu probíhala anketa, podle některých byla diskuze o chystaném záměru nedostatečná. „My jsme se nenaučili s občany hovořit. Ta negativa se měla diskutovat dříve a ne až nyní,“ řekla v diskusi Ludmila Navarová z Bruntálu.

„Pomáháme dvěma subjektům, které nemají s městem nic společného – Lidlu a majiteli objektu Kulturního střediska, který si s ním neví rady,“ zdůraznila Navarová a podotkla, že podporu od města by si spíše zasloužili místní podnikatelé.

Pochod smrti. Ilustrační foto.
Před 75 lety Krnovem prošel pochod smrti. Nezapomínejme

Bruntálští zastupitelé ale nakonec rozhodli, že své původní rozhodnutí měnit nebudou a platí tedy už dříve odsouhlasený prodej pozemků okolo Kulturního střediska v Dukelské ulici společnosti Immomarket-2 , která zde plánuje postavit obchodní dům Lidl. Ta je domluvená i se soukromým majitelem na odkupu budovy Kulturního střediska, které chce následně zbourat.

Stavbu Lidlu by ještě mohlo zhatit třeba negativní stanovisko památkářů. Společnost Immomarket-2 se zavázala, že pokud se jí nepodaří výstavbu obchodního domu zrealizovat, vrátí zakoupené pozemky zpět městu.