Kdo byl vybrán, co tento rok dělalo Bruntálu dobré jméno? Někdy je ocenění za vkusnou rekonstrukci historického domu, jindy za mimořádné kulturní či sportovní výsledky.

„Klubová výroční cena byla udělena panu Milanu Janošíkovi za celoživotní práci na vybudování feferonkového království," informoval předseda klubu Pavel Rapušák.

Zahrádkář Milana Janošíka pěstuje bonsaje, rajčata, cibule, okurky, třikrát vyhrál celostátní soutěž Jablko roku. A také se může pyšnit více než sto čtyřiceti druhy feferonek, které nejen pěstuje, ale i šlechtí a kříží. „Klubová cena za rok 2013 byla udělena panu Milanu Janošíkovi za jeho pěstitelskou i organizační práci v zahrádkářských společnostech. Jeho výpěstky jsou oceňovány na republikové úrovni, a šíří tak dobré jméno města Bruntálu," konstatoval Pavel Rapušák.

Členové a příznivci Klubu Za starý Bruntál se sešli v pátek 6. prosince na tradičních Klubových Vánocích. Na nich se také každoročně předává Klubová cena. Milan Janošík se při předání podělil o své zkušenosti s pěstováním feferonek. Jako bývalý zaměstnanec Moravolnu nezapomněl ani na svou bývalou pracovní profesi a přidal několik zajímavostí z doby, kdy v Bruntále pracovaly textilky.

Na Klubových Vánocích si účastníci připomenuli celoroční činnost, Klub Za starý Bruntál během roku připravil třicet akcí pro členy klubu i pro širokou veřejnost. Letos je v plánu ještě Štěpánská vycházka a 1. ledna se uskuteční Novoroční výstup na Uhlířský vrch.

.