V polských Petrovicích, které leží u Krnova hned za hraničním přechodem, se 10. prosince večer potulovali dva psi bez pána. „Jeden z nich je fena. Podle čipů jsou to psi z České republiky. Budou přepraveni do útulku v Hlubčicích,“ zveřejnil informaci opolský Spolek přátel zvířat.

Krnov, adventní trhy, 11. prosince 2020.
PODÍVEJTE SE: Všude ruší adventní trhy, ale Krnov to nevzdal

Doplnil zprávu fotografiemi psů a hlavně psí známky s nápisem „Město Albrechtice“. A také telefon, kde se může přihlásit majitel. Tuto zprávu sdíleli na facebooku stovky českých i polských přátel zvířat. Okamžitě se objevila v češtině, angličtině i polštině také na facebooku Města Albrechtic a na profilu Ztracení a nalezení psi u hranic. „Stránky slouží k inzerci ztracených a nalezených psů poblíž hranic. Naši mazlíci, při svých toulkách netuší, že je nějaká státní hranice. A majitele někdy vůbec nenapadne je hledat v zahraničí,“ představují svůj cíl zakladatelé tohoto profilu.

Opolský Spolek přátel zvířat pak konečně oznámil radostnou zprávu: „Zítra si pejsky vyzvedne majitelka!“

Hned se tím spustila lavina děkovných a pochvalných reakcí. Ocenění zaslouží obětaví všímaví lidé, kteří na noční tuláky v Petrovicích upozornili. Také ti, kteří hned dvojici uprchlíků odchytili a postarali se jí o žrádlo a dočasné ubytování.

Poslední příležitost dát hlas! Vyberte NEJKRÁSNĚJŠÍ VÁNOČNÍ STROM v kraji

Palec nahoru si zaslouží stovky bezejmenných fanoušků zvířat, kteří informaci a fotky albrechtických psů sdíleli sdíleli. To, že se majitelka v adventním čase zase shledala se svými nevděčnými tuláky, je zásluha celé mezinárodní komunity a přeshraniční spolupráce.