Jak stanice Prima uvádí, půjde o novou psychologickou soutěž pro odvážné, kteří pokud chtějí vyhrát miliony, nesmějí lhát. To je základem pořadu. Pepa poslal přihlášku i s fotografií, v červnu jej pozvali na casting.

Vyrazil do Prahy, kde v hotelu narazil na další spolusoutěžící. „Psycholog zkoumal, zda se ti lidé na to hodí nebo ne a co to obnáší za rizika. Dávali nepříjemné otázky ze soukromí, jestli třeba jsem něco ukradl, zda jsem uhodil ženu, jestli bych si dovedl představit sex s chlapem, to byla asi nejnepříjemnější otázka. Konkurz trval dvě hodiny a že prý se mi ozvou,“ popsal výběr Pepa Polášek.

Čím vyšší částku během soutěže moderátor Petr Šiška nabízí, tím jsou dotazy všetečnější a tak říkajíc „na tělo“. Účastníci jich zodpoví hned jednadvacet.

Čím vyšší výhra, tím je otázka více osobní. Nejvyšší výhra činí pět milionů korun. „Na konci července volal scénárista. Dával mi různé otázky z mého soukromí. Ptal se na mé koníčky, to jsme půl hodiny mluvili jenom o tom. Ptal se na práci, co dělám, co bych chtěl dokázat,“ pokračoval Polášek, který nyní pracuje jako lisař ve firmě Linaset.

A konkrétní otázky? „O těch nesmím mluvit, můžou se objevit i při natáčení,“ vysvětlil Pepa Polášek. Z produkce mu volali hned druhý den. „Ta soutěž má dvě fáze. Jedu v neděli 17. srpna do Prahy, kde dávají šedesát až sto otázek, ze kterých vyberou těch jednadvacet do televize, to je ta první část,“ řekl Pepa Polášek.

Čekají jej nemilé konfrontace. Druhá část jej čeká někdy v září ve studiu. Ve vysílání má být soutěžící z Bruntálu v říjnu nebo v listopadu. „Vloni, když jsem vystupoval v České televizi v soutěži O korunu krále Karla, probíhalo právě mistrovství světa v hokeji, lidi se na mě proto moc nedívali. Tak snad teď žádný sport už nepojede,“ usmíval se Pepa Polášek.

A co by chtěl Pepa v životě dokázat? „Fotit, nebo si zahrát ve filmu, to už je jedno v jakém. Nejlépe v tom svém. Vloni jsem psal knížku Válečný deník první republiky, chci ji přepsat jako scénář. Takto ještě první republika ztvárněna není. Chci se s ním opět účastnit televizní soutěže, tentokrát o nejlepší scénář. Ten nejlepší bude zfilmovaný,“ dodal Pepa Polášek.