Pětadvacetiletý Pepa Polášek natáčel v Čechách další materiály k připravovanému snímku (více se můžete dočíst ZDE), jenž dokumentuje v devadesáti minutách příběhy a osudy plejády lidí a v kinech jej chystají uvést v příštím roce. Do Štěchovic přijeli natáčet aktéři v doprovodu příbuzných a přátel.

„Lidí tam bylo hodně, natáčeli jsme od rána. Někteří přijeli i s rodinami, plus štáb,“ řekl Pepa Polášek. Zkušeností z natáčení si vycházející bruntálská filmová hvězdička cení. Natáčelo se od dopoledních jedenácti do šesti hodin večer.

„Režisér mi řekl: Vezmi si foťák. Myslel jsem, že chce udělat nějaké fotky, zdokumentovat natáčení. Naklusal štáb s kamerou a prý: Pepo, pojď nás všechny vyfotit, my to budeme točit, jak si to připravuješ,“ těší se ze zájmu filmařů Pepa, který už fotil módní přehlídky, zvířátka i krajinu. „Skupinovou fotku s třiceti lidmi ale ještě nikdy ne, to byla premiéra. Chtěli vědět, jak si poradím,“ uvedl mladý muž, který rozestavěl účastníky s doprovodem před mostem a nastavil aparát na samospoušť, aby na záběrech nechyběl. „Bez přípravy jsem šel na plac a fotil, přitom mě točili,“ vzpomínal Polášek.

Následovaly rozhovory filmařů s jednotlivými herci. „Mě už se pak neptali na nic, brali mě prvního a nejvíc mi dal zabrat právě ten fotografický začátek,“ smál se Polášek.

Během společného setkání navázali mezi sebou mnozí aktéři přátelství. Bruntálský aktivista se seznámil s bubeníkem Janem Žižkou, který pětadvacet let doprovázel zpěváka Láďu Štaidla s Karlem Gottem. „Říká se, že je to jeden z nejlepších bubeníků v republice. Seznámil jsem se i s jeho milou paní, herečkou, zpěvačkou a fotomodelkou Olivií Žižkovou, ona si dokonce dala na svoje stránky na internetu link na můj web, toho si hodně vážím,“ hrdě prohlásil Pepa Polášek. Právě Olivie Žižková je další z herců dokumentárního filmu Cinematerapie.