Jde o klání, při němž se diváci mají dozvědět pikantní detaily ze života pravdomluvných soutěžících. Pořad začne televize vysílat poprvé v pondělí 25. srpna ve večerním programu.

Pepa Polášek se podělil o zážitky z předtáčení soutěže: „Byl tam přímý zákaz cokoliv fotit. Už jen tím vlakem tam dojet. V Bruntále měl vlak patnáctiminutové zdržení, v Olomouci už půl hodiny. Ale nakonec ztrátu dohnal a přijel jsem na Primu včas. Pendolinem jsem jel vůbec poprvé, ale dojel jsem v pořádku.“

V televizi všechny přihlášené seznámili s průběhem i herním plánem soutěže. „Co mě hodně zaujalo, že detektor lži není stoprocentní, může v případě pravdy nahlásit i nepravdu. Byl tam i psycholog, musel jsem odpovídat hned do dvou sekund a nepřemýšlet,“ popisoval Pepa Polášek. Dávali i doplňující jednoduché otázky, aby poznali, kdo lže a kdo ne. Otázek bylo šedesát, zkoušky trvaly několik hodin. Když si nebyl Pepa Polášek u některé otázky jistý s odpovědí, okamžitě to poznali.

„Na detektoru to byl nepříjemný pocit, jaký jsem už dlouho nezažil. Skoro čte myšlenky. Dávají na prsty kontrolky, měřili mi tlak a puls. Kolem prsou mi dali elektrody, nesměl jsem se hýbat. Ani hlavou, bolelo mě za krkem,“ konstatoval Pepa Polášek a dodal: „Bylo tam absolutní ticho, také mobily jsme museli vypnout.“

Někdy v průběhu září, sedm dnů před natáčením, jej mají pozvat k natáčení přímo do studia. „Pár lidí už vypadlo. Nikomu nesmím říct ty otázky, co mi tam dali. Na všechno jsem odpověděl podle pravdy, ale nejsem si jistý, jak se na to bude tvářit detektor. Oni si vyhradili právo kohokoliv do pořadu nakonec nevybrat. Ale říkali, že jsem hodně zajímavý člověk, už od pohledu,“ radoval se Pepa Polášek.

Znepokojuje jej pouze obava z možného neúspěchu při odpovědích na vyšších částkách. „Přemýšlím, že bych šel na 50 nebo 200 tisíc, ale pořád tajně pokukuji po 5 milionech. Je fakt, že kdybych byl starší, tak bych do té soutěže vůbec nešel,“ uzavřel Pepa Polášek.

Více se o soutěži můžete dočíst také ZDE.