Jak jsme informovali ZDE, tento odvážný muž se nedávno televizním divákům představil na detektoru lži jako milovník ohně, nyní ho vybrali do užšího výběru dalšího projektu. „Už toto samo o sobě je pro mě sakra velký úspěch. Jsem z toho úplně hotový, že mi sami zavolali,“ rozrušeně konstatoval Pepa Polášek.

Napětí je oprávněné. Do Dne D se hlásily desítky tisíc osob. Ne každý je v užším výběru. Pepa Polášek se do projektu České televize přihlásil s myšlenkou svou knížku povídek zfilmovat. „Poslal jsem jim tam námět, o čem by to bylo. Jistě si téma zaslouží pozornost, jelikož právě letos bylo sedmdesát let od října 1938. Nejlépe jej zfilmovat,“ uvažoval Pepa Polášek.

V televizi probíhají první castingy projektu Den D. „Má to už desetiletou tradici na Novém Zélandu, ve Španělsku či Velké Británii, Švédsku. S tím, že člověk může získat dvě stě tisíc až milion a půl na realizaci svého projektu, nějakého vynálezu, myšlenku, vlastně čehokoliv,“ doplnil Pepa Polášek.

Válečných filmů je hodně. Pepa Polášek pojal průběh obsazování československého pohraničí nacistickými hordami po svém, ostatně jako téměř všechno ostatní. „Takto to ještě zfilmováno nebylo. Je to ve zkratce o posádkách pevností, bránících se proti Hitlerovi. V mé knize vojáci pozice nevyklidili,“ uvedl Pepa Polášek.

Už 19. listopadu odvážný Pepa zjistí, zda se na jeho projekt našly v televizi peníze.

Účastní se castingů

Jen tak mimochodem si střihl Pepa Polášek na Kavčích horách v Praze casting do snímku Cinema terapie, který přijde do kin v příštím roce. Absolvoval jej mezi vlakem do Bruntálu, který mu ujel, a dalším spojem. „Podrobnosti si nechám pro sebe, ještě mě nevybrali. Vyprávěl jsem jim různé příběhy, říkal jsem jim, že ten risk je pro mě v životě hodně důležitý,“ nechtěl rozebírat Pepa Polášek. Všimli si jej, že prý je pro ně zajímavý. „Myslel jsem, že je to nějaký dokument, ale on je to celovečerní film,“ usmíval se Pepa Polášek.

O Pepovi jistě ještě jeho příznivci do budoucna mnohé uslyší. Vždy má něco v zásobě.„Chtěli mě i do jiného pořadu, do reality show Experiment. Volali mi ale, že se změnil scénář, že to bude pořad o hubnutí, proto jsem se castingu nakonec neúčastnil,“ vyprávěl Pepa Polášek.