Během vánočních svátků několik Halouzkových betlémů dělá sváteční atmosféru v několika městech na vánočních trzích. Teď však Jiří Halouzka zabrousil do opačných končin. Po Ježíšcích a andělech se pustil do vyřezávání čertů a ve své galerii jim udělal vlastní expozici. Začalo to tak, že loni k svátku Mikuláše vyřezal Halouzka tři čerty.

Pak k nim ale přidal další sochy a ve sklepě pod galerií udělal celou pekelnou místnost. Sestupuje se sem po schodech, atmosféra je strašidelná. „Není na světě jen dobro, bohužel je tu i zlo," řekl Halouzka. „Udělal jsem to trochu i jako reakci na nejrůznější rejpaly. Je zajímavé, že na kumšt mi nikdo nikdy nesáhl, ale jinak jsou někteří lidé hodně nepřející," posteskl si řezbář.

On sám se zdráhá nazvat novou expozici peklem. A tak ji nakonec pojmenoval S čerty nejsou žádné žerty. Ke vstupu do čertovské expozice postavil Halouzka sochu anděla a další andělé stojí zvenku u okének do sklepní místnosti. Prý proto, aby se zlo nešířilo dál a zůstalo zavřené.

Aby si však návštěvníci prohlídku strašidelné pekelné místnosti pořádně užili, chystá Jiří Halouzka ještě zvukové efekty.