Do odpoledne plného soutěží se můžete zapojit i vy s pejsky jakékoliv rasy. Přihlásit se mezi vystavovatele nebo do soutěží ve skoku vysokém, dalekém, v nejrychlejším sprintu, v soutěži o nejlepší trik, dítě a pes a cena diváků mohou zájemci ještě do středy 1. září. Stačí dát vědět pořadatelce Miss Alfa Libuši Kotkové na adresu Liptaň 176, 793 99, nebo na mail libuse@canisterapie.net. Může se zúčastnit jakýkoliv pes, s průkazem původu či bez, voříšek i čistokrevný.

Psi rozřadí na výstavě do tří kategorií. Jsou jimi kategorie kříženec, čistokrevný pes bez průkazu původu a pes s průkazem původu, exhibiční třída. „Tito psi nebudou posouzeni, pouze se představí veřejnosti,“ řekla Libuše Kotková. Účastníci se sejdou na zámku k prezentaci v poledne, samotná výstava začne ve 14 hodin, poté zahájí rozhodčí posuzování pejsků, soutěže přijdou na řadu mezi 15.30 a 17. hodinou.

Každý pes musí mít platné očkování proti vzteklině a nemocem psinkového komplexu, což je třeba dokladovat Očkovacím průkazem. Na výstavu nemají přístup haravé nebo kojící feny a feny ve vysokém stupni březosti. Kousaví psi musí být opatřeni náhubkem. „Podle zákona na ochranu zvířat proti týrání nebudou do areálu výstavy vpuštěni psi s kupírovanýma ušima,“ uvedla pořadatelka Kotková.

V soutěžích hodnotí střihovou úpravu, účes nebo obleček, tedy nejlépe upraveného psa, psa nejšikovnějšího, který musí provést trik typu panáčkování či tančení, hodnotí se rovněž pes, který zvládne nejvyšší nebo nejdelší skok do dálky i nejrychlejší pes na padesátimetrové trati.

„Soutěže Dítě a pes se můžou zúčastnit děti do patnácti let. Hodnotí se souhra dítěte a psa,“ sdělila Kotková. Cenu diváků uděluje publikum. Udělovanými tituly jsou vítěz třídy, vítěz skupiny, nejlépe upravený pes, nejšikovnější pes, nejlepší výškový skokan, nejlepší dálkový skokan, nejrychlejší pes, vítězná dvojice dítě a pes, vítěz výstavy, cena diváků.