„Prodej budovy zajišťovala společnost Arden Real Estade LTD z Olomouce. Na svých stránkách uvádí, že v plném rozsahu dodržuje Etický kodex realitního makléře. Podle našich zkušeností s touto realitkou je takové tvrzení nehoráznost a výsměch všem poctivým realitním společnostem,“ komentoval spolupráci s realitkou Stanislav Blaščík, který se ve společnosti Pega Vel zabývá prodejem a pronájmem nemovitostí.

Na základě uzavřené kupní smlouvy zahraniční kupec poukázal realitní kanceláři Arden Real sjednanou kupní cenu 5,355 milionu Kč. „Tuto částku kupující zaplatil v průběhu července 2008. Podstatnou část těchto peněz realitka sice na Pegu převedla, ale problémem zůstává poslední splátka ve výši 1,85 milionu Kč. Tu měla podle smlouvy realitní kanceláři poukázat prodávajícímu, tedy Peze, už 15. srpna 2008. V té době ale namísto zaplacení 1,85 milionu jen došlo na katastrálním úřadě k přepsání nemovitosti na nového vlastníka. O to se velmi svižně postarala zprostředkovatelská strana. Realitní kancelář do dnešního dne splátku nezaplatila a vyhýbá se veškerým kontaktům s námi. Cítíme se podvedeni,“ popsal Stanislav Blaščík jednání Arden Real.

Podle Stanislava Blaščíka chce Pega Vel zveřejněním svého případu upozornit na praktiky společnosti, která se zabývá zprostředkováním prodejů nemovitostí v našem regionu. „Již byly obeslány ve větší míře realitní kanceláře v Moravskoslezském kraji, Asociace realitních kanceláří České republiky, Česká asociace franchisingu a začali jsme komunikovat také s realitkami na Olomoucku,“ dodal Blaščík.

Deník má k dispozici zdokumentovaný další případ, kdy tato realitní kancelář dluží přes milion korun za inzertní služby jiné firmě a vyhýbá se plnění svých závazků. Na dotaz Deníku, zda jsou pravdivé informace Pegy o zadržování 1,85 milionu za prodej závodního klubu a vyhýbání se komunikaci, zareagoval jménem Arden Real Estade LTD Peter Kavecky.

„Ve společnosti Arden reality došlo ke změně statutárního zástupce. Až po zápise do Obchodního rejstříku budu kompetentní řešit problémy této společnosti. Proto prosím o sečkání do momentu, až budu moci v souladu s platnou legislativou konat jménem společnosti,“ odpověděl mailem Deníku Peter Kavecky.