Profesionální hasiči ze stanic Bruntál, Krnov a Rýmařov procházejí každý týden mimo ostrých výjezdů také rozličnými cvičeními. Letos se zaměřili především na záchranu lidí ze shromažďovacích prostor. „Hoši sloužící po směnách cvičili ve školkách, školách, na soudě, domovech důchodců a jiných zařízeních,“ řekl ředitel bruntálských profesionálních hasičů Jiří Patrovský. Cvičení podle jeho slov i nadále pokračují.

„V minulém týdnu jsme nacvičovali také v Domově pro osoby se zdravotním postižením v Jindřichově, kde jsou podmínky mnohem těžší, než jinde,“ prohlásil Jiří Patrovský. Hovořil o dojezdových časech, které jsou s ohledem k odlehlosti místa dlouhé. „Jindřichov je problémovým na prvním místě. Je daleko od všech zasahujících jednotek a stanic, navíc je to místo s potížemi v únikových cestách,“ konkretizoval Jiří Patrovský.

K tomu lze přičíst nesnáze s těžce postiženými klienty, lidmi, kteří se nemohou samostatně pohybovat a jsou trvale připoutáni na lůžko. „To je pro nás velký problém. Je to objekt, kde je padesát až sto lidí. Dojezdový čas první jednotky na místo je půl hodiny, a pokud by tam byly k evakuaci dvě nebo tři osoby, jsou to velké trable,“ povzdechnul si ředitel Patrovský.