Komprachtice dokonce přišly s nápadem vyjádřit partnerství měst formou odhalení kamene přátelství. Této slavnosti se zúčastnily kromě delegace z Města Albrechtic také zástupci německého města Hasbergen, které leží v blízkosti hranic s Holandskem a je rovněž dlouholetým partnerem Komprachtic.

Češi, Poláci a Němci společně odhalili kámen, který symbolizuje partnerství Komprachtic, Města Albrechtice a Hasbergenu. Pak ještě následoval společný průvod po Komprachticích.

V přetahování lanem excelovali

V polovině července se vydalo 28 občanů Města Albrechtic, Hynčic a Burkvízu do polských Komprachtic, na sportovní odpoledne v netradičních disciplínách. Čekalo je mezinárodní přetahování lanem, věšení a sundávání prádla ze šňůry, hod diskem do dálky i granátem na cíl.

Došlo i na souboje v přetlačování, kdy proti sobě stáli soupeři na pneumatikách a dlouhými palicemi se snažili protivníka shodit dolů. Týmy Města Albrechtic mohou být hrdé, že skoro ve všech disciplínách porazily polské přátele. Při přetahování lana albrechtičtí dokonce zvítězili hned třikrát po sobě.

Na každé straně bylo kolem 17 osob. Zatímco v albrechtickém týmu byly také ženy, za polský konec lana táhli samí muži.

Kněz na kole, zbytek autobusem

Kromě sportu se degustovaly česko-polské dobroty. Do Komprachtic odjeli autobusem také tři zastupitelé a kněz Jan Randa, který prokázal, že se věnuje nejen duchovním záležitostem, ale také sportu. Zpáteční cestu absolvoval na svém silničním kole. Jeho úkolem bylo stanovit traťový rekord v jízdě na kole z Komprachtic do Města Albrechtic.

Bohužel ho kousek od domova v Třemešné postihl defekt, a tak nakonec z rekordu nic nebylo. Přestože se opravdu snažil ze všech sil, nakonec nedorazil včas na odpolední bohoslužbu. Zbytek výpravy bez problémů dopravil tam i zpět řidič autobusu Miroslav Olejniczák.