„Naše pozvání přijal vždy jeden představitel města společně s pracovníky turistických informačních center. V případě Saint-Égrève přijeli i s lidmi z organizace, která se zabývá pořádáním zájezdů pro občany města.

Ti již přijeli s konkrétním cílem podrobně se seznámit s turistickými možnostmi i službami, protože plánují na příští rok zorganizovat zájezd do Krnova, který chtějí zkombinovat s jednodenní návštěvou Prahy.

V delegaci z Mińsku Mazowieckého a Saint-Égrève byli také zástupci z knihoven, které jsme na jejich přání zavedli na prohlídku městské knihovny,“ uvedla vedoucí oddělení vnějších vztahů krnovské radnice Monika Vyležíková.

Kromě Krnova zahraniční hosté navštívili také Osoblažsko a Jeseníky. „S tím, co viděli, byli velmi spokojeni, stejně jako s vysokou úrovní služeb. Také jim moc chutnalo, což se projevilo v nákupu suvenýrů. Odváželi si především místní či české speciality, jako Studentskou pečeť, pečený čaj, Nachmelenou opici, lázeňské oplatky nebo krnovské likéry,“ dodala Monika Vyležíková.

KRNOVŠTÍ FOTBALISTÉ SE TĚŠÍ DO LITVY

Dalším budem v programu partnerských měst je mezinárodní fotbalový turnaj v litevském Telšiai. Toho se 11. a 12. srpna zúčastní tým mladých fotbalistů FK Krnov z kategorie starších žáků.

Do turnaje, který patří v Litvě v této kategorii k největším, se přihlásilo celkem dvanáct týmů z Litvy, Polska, Lotyšska a České republiky. Krnovští se v základní skupině utkají s domácími, což jistě přiláká na nově vybudovaný fotbalový stadion, kde se turnaj bude konat, početné publikum.

Kromě zápasů fotbalisty čeká také prohlídka města nebo společné sledování zápasu 1. litevské fotbalové ligy.