Loni rekonstrukce začala zásahy do zeleně. Došlo v parku k vykácení dvacítky nekvalitních a neperspektivních stromů, pak zde byly vysazeny lípy, okrasné jabloně, keře a živý plot.

Letos navázalo budování nových chodníků, vydláždění zálivů pro lavičky a založení nového trávníku. „Do čtrnácti dnů bude do parku nainstalován ještě nový mobiliář. Bude se jednat o jedenáct laviček bez opěradel a dva odpadkové koše,“ uvedl Dušan Martiník z odboru životního prostředí krnovské radnice.

Původně zde bylo navrhováno pohodlnější posezení, ale s požadavkem na instalaci laviček bez opěradel na úřad přišli samotní členové evangelické církve. Argumentovali, že už dnes tento park bývá oblíbeným místem lelkující omladiny a bezdomovců, kteří zde popíjejí alkohol, takže pohodlné lavičky je do parku budou lákat ještě více.

Také byly obavy, že lavičky brzy zničí. Jejich žádosti rada města Krnova vyhověla, takže lavičky bez opěradel budou lákat jen ke kratšímu posezení, a ne k celodennímu zevlování. Navíc došlo ke zprůhlednění parku odstraněním staré zeleně a výstavbou nových chodníků.

Atmosféru parku a složení jeho návštěvníků by také měla zlepšit vyhláška omezující popíjení alkoholu na vybraných veřejných prostranstvích. Park u evangelického kostela totiž patří do zóny, kde je pití alkoholu přestupkem, aby se zde problémoví občané už nesdružovali.

Letošní úprava parku přijde městský rozpočet na 550 tisíc korun, takže spolu s loňskými 350 tisíci korunami celková rekonstrukce stála 900 tisíc korun.