Jedno auto musí z plného parkoviště odjet, aby jiné mohlo zaparkovat. Tak to v Karlově Studánce běžně chodí v zimě i v létě.

Přestože velká parkoviště na horním i dolním konci Karlovy Studánky i na Hvězdě jsou zpoplatněná, řidiče cena parkovného neodradí.

Malá obec se dvěma stovkami stálých obyvatel se stala cílem pro tisíce turistů a lázeňských hostů. Společně s Malou Morávkou a Ovčárnou tvoří Karlova Studánka jeden provázaný komplex, kde jsou parkovací plochy obsazené na hraně své kapacity v zimní i letní sezoně.

Nová parkovací místa neplánují

Vyhlídky na nějaká nová parkovací místa v dohledné době nejsou. Obce nemají v územním plánu vyčleněné plochy na budování dalších parkovišť. A vlastně ani není jisté, zda místní vůbec chtějí obětovat další hektar lesa jen proto, aby přivedli do Jeseníků další auta z Ostravska, Olomoucka a Polska.

Možná by se ale dala zvýšit efektivita využívání současných parkovišť. Zastupitelstvo Karlovy Studánky zasedá 15. června 2023 od 15 hodin. Jedním z bodů programu je také veřejná zakázka nazvaná Parkovací systém pro Obec Karlova Studánka - parkoviště Hvězda.