„Dlouhá léta jsme prosili o výměnu oken. Ta původní byla doslova shnilá. O výměně se mluvilo již za minulého režimu. Naše žádosti nikdo pořád nebral vážně. Jedni z nájemníků si však stěžovat nepřestávali a když přišla kontrola z úřadu, tak je stav oken bytů první kategorie, za něž všichni řádně platíme, doslova vyděsil. V zimě jim do bytu sněžilo, za deštivého počasí zatékalo,“ řekla jedna z nájemnic panelového domu na náměstí Minoritů v Krnově.

Na podzim loňského roku došlo k uvolnění finanční částky na výměnu části stávajících oken. Výměna však lidi, kteří táhli za jeden provaz, spíše rozdělila na dva tábory. „Bydlíme až v horním patře a okna se měnila pouze na jedné straně v horních dvou patrech celého domu, tedy tří vchodů. Někteří sousedi to brali jako nespravedlnost, že se okna měnila jen ve dvou horních patrech. Slyšeli jsme však o tom, že by se měla okna měnit na jaře v celém domě. Dle názoru většiny nájemníků by se měla opravit fasáda domu, která opadává a ohrožuje chodce. V žalostném stavu jsou i balkony,“ podotkl Jiří Krušina, jeden z nájemníků.

O tom, že není nejstarší panelový dům v srdci Krnova chloubou města, vědí všichni. Stará opadávající šedivá fasáda a na žluto natřené balkony nejsou dobrou reklamou. Vedení Odboru správy majetku města Krnova přislíbilo další práce na domě. „Mohu potvrdit, že v panelovém domě v centru Krnova dokončíme výměnu stávajících oken za plastová,“ uklidnila nájemníky Lenka Andršová, vedoucí Odboru správy majetku města Krnova.

Generální opravy výtahů a výměny oken čeká letos dle vedoucí Andršové několik panelových domů po celém Krnově. „Provedeme několik rekonstrukcí výtahů v panelových domech po celém Krnově. Pokračovat by se mělo v zateplování a opravách fasád. Musím však říci, že všechny kroky budou závislé na bytové politice města a financích ,“ dodala Andršová.