Zatoulanou babičku našli promrzlou, ale živou

Palec nahoru si zaslouží všichni zúčastněnív pátrání po starší ženě. Hornobenešovským policistům 2. ledna oznámil kolem 7.40 hodin třicetiletý muž, že pohřešuje svou babičku, které je již 78 let. Žena odešla bez udání důvodu ze svého bydliště 1. ledna večer, nebo 2. ledna ráno. Podle oznamovatele měla na sobě jen lehčí oblečení a pantofle. Policisté vyhlásili po ženě pátrání.

Vzhledem ke klimatickým podmínkám se rozjela velká pátrací akce, které se zúčastnilo 19 policistů z pořádkové, dopravní, i kriminální policie. Na místě byl i policejní psovod se služebním psem a přes tři desítky dobrovolných hasičů z Leskovce, Lichnova, Horního Benešova a Břidličné. Policisté prověřovali zdravotnická zařízení, prohledávali okolí, autobusové zastávky i zahrádky a přilehlá obydlí.

Pohřešovaná žena byla nalezena v odpoledních hodinách v objektu firmy na ulici Strmá. Ležela zde skryta za živým plotem. Do akce byl nasazen i vrtulník s termovizí, ale seniorka byla nalezena před jeho příletem. Byla silně podchlazená a měla na rukou i nohou omrzliny. Vzhledem k jejímu stavu byla okamžitě převezena rychlou záchrannou službou do nemocnice.


Nametený řidič havaroval na Silvestra

Naopak palec dolů dáváme dvoum opilým mládencům, kteří si sedli do auta. Pod vlivem alkoholu byl jak řidič, tak spolujezdec. Na Silvestra ve 20,10 hodin ve Velké Štáhli devatenáctiletý řidič s vozidlem Citroen při projíždění pravotočivé zatáčky dostal na mokrém povrchu vozovky smyk, který nezvládl. Vjel za levý okraj silnice, kde havaroval do srázu. Následkem nárazu byl vůz odhozen zpět na komunikaci, kde zůstal stát na střeše. Při nehodě došlo k lehkému zranění řidiče i o rok mladšího spolujezdce.

U řidiče bylo zjištěno požití alkoholu, kdy v dechu mu bylo naměřeno 1,2 a následně 1,25 promile alkoholu. Vzhledem k tomu, že na místě nehody nebylo jednoznačné, že vozidlo řídil starší mladík, policisté provedli dechovou zkoušku také u jeho spolujezdce, která byla rovněž s pozitivním výsledkem a vykázala hodnotu 1,06 promile. Policisté také zjistili, že řidič není držitelem řidičského oprávnění. Způsobená škoda na vozidle, které si mladíci zapůjčili bez dovolení, činí 40 tisíc Kč.