Palec nahrou si zaslouží fotograf a cestovatel Ivo Dokoupil z Radimi, který zahájí 21. dubna svou výstavu fotografií na téma Podkarpatská Rus v Praze - Vršovicích. Společně s kolegy Michalem Kupsou a Stanislavem Cendelínem představí své fotografie v 4D centru na Kodaňské ulici.

Výstavu pořádá Společnost přátel Podkarpatské Rusi. Založili ji občané, kteří žili před rokem 1939 na území Podkarpatské Rusi, která do té doby byla součástí Československa.

Značná část z nich jsou Rusíni, ale sdružuje také další zájemce o podkarpatskoruský region z řad historiků, etnografů, výtvarníků a fotografů, kteří hledají inspiraci na Podkarpatské Rusi. Společnost se snaží obnovit povědomí, že Podkarpatská Rus je důležitou částí novodobých dějin České republiky.

Palec dolů získává majitel dodávky

Už půl roku stojí stará dodávka na břehu Černého potoka v Bruntále naproti úřadu práce. Majitel se k odjezdu zjevně nemá, a je s podivem, že mu stojí za to platit zákonnou pojistku, když na autě je stále registrační značka.

V zimě vůz komplikoval práci cestářům při odhrnování sněhu, teď už auto „pouze“ hyzdí ulici. Auto je v takovém stavu, že už nikomu nestojí ani za ukradení. Radnice hledá způsob, jak vůz legálně odstranit z ulice .

Pozvánka na výstavu fotografa Ivo Dokoupila.

Fidel Kuba, Dalibor Otáhal