Palec nahoru si zasloužili strážníci Městské policie Krnov, kteří zachránili labilního muže. Obrátil se na ně svědek, který se bál o život podivně se chovajícího muže pod mostem na ulici U Jatek. Vypadal, jako kdyby zkonzumoval větší množství alkoholu, když se motal nebezpečně blízko u řeky.

Strážníci třiadvacetiletého muže zastihli v situaci, kdy již byl po kolena mokrý. Zdálo se, že je zřejmě psychicky labilní, a proto strážníci přivolali rychlou záchrannou službu, která jej odvezla k ošetření do nemocnice.

Filuta přepsal dopravní značku

Palec dolů si zaslouží zoufalý nedostatek parkovacích míst na sídlišti E. Hakena i vychytralý řidič, který to řeší pozměňováním dopravních značek.

Situace na sídlišti nutí řidiče, aby svá auta nechávali také na Dvořákově okruhu. V létě jsou zaparkovaná auta na Dvořákově okruhu přijatelným řešením, ale na podzim a v zimě, kdy je nutné na tomto frekventovaném tahu průběžně odklízet listí nebo sníh, představují pro Technické služby velkou překážku. Proto je zde povoleno jen sezónní parkování.

Našel se ale vykutálený řidič, který parkovací sezónu svévolně prodloužil. Na dodatkové tabulce pod dopravní značkou zákaz stání v zimním období od 1. 11. do 31. 5. umístěné na Dvořákově okruhu zamaloval jedničku v listopadovém datu. Po tomto neoprávněném zákroku strážníci nemohli parkující řidiče pokutovat, protože pozměněná tabulka určovala platnost značky v období od 1. 1. do 31. 5. Na změnu přišli strážníci při kontrolní činnosti v pondělí a příští den ráno tuto informaci předali pracovníkovi Technických služeb Krnov, který má dopravní značení na starosti.