Na nedělní drama jen tak nezapomene starší muž z Krnova, který v troskách svého domu na Ladově ulici dlouho čekal na pomoc.

Po náznaku babího léta rapidně zhoršení počasí s sebou přineslo prudké deště a silný vítr. Vysoké stromy na okraji cvilínského lesa měly co dělat, aby odolaly nárazům větru. Větve vzrostlého dubu, který se nacházel nad jedním z rodinných domů na Ladově ulici dlouho nápor nevydržely.

Ulomená větev, nebo spíš část koruny, si za místo dopadu vybrala střechu malého domku, kde bydlel starší muž. Naštěstí dům nestojí na samotě, takže sousedé vylekaní ránou dopadající větve hned při pohledu okna uviděli jakou spoušť způsobí tak obrovský a těžký kus dřeva. Okamžitě zavolali městskou policii, aby zjistila, zda je muž v troskách svého příbytku v pořádku.

Strážníci po příjezdu zjistili nepříjemnou skutečnost. Nejenže je zničená střecha domu, ale větve strhly i elektrické vedení. Elektřina v kombinaci se silným deštěm vytvořila na pozemku životu nebezpečné pole.

Strážníci tedy volali na poruchovou linku ČEZ, aby proud vypnula. Jenomže automat přepojil strážníky na operátora až po půl hodinovém kladení otázek. Protože měli strážnici obavy o život majitele domku, vstoupili na pozemek i bez odpojení proudu. Zjistili, že muž, který šel s baterkou zjistit, co se stalo, čeká ukrytý v kůlně za domem. Aby ho neohrozil zkrat, jediná bezpečná cesta ven vedla malým okýnkem.

Strážníci vylekanému muži pomohli dostat se do bezpečí přes zadní část zahrady. Počkali s ním na syna, který si otce odvezl domů. Pvylekanířivolaní hasiči mezitím objekt pod proudem hlídali, aby nedošlo k dalším nehodám.