Letošní bruntálský Krystalek proběhl spíše na blátě, na němž na břehu občas některý z plavců uklouzl při cestě do vody. A těsně před začátkem akce se rozpršelo.

Plavání otužilců proběhlo tradičně na Boží ho vánoční. Před čtrnácti lety akci založil otužilec Pavel Poljanský, který na Slezské Hartě a v okolí Bruntálu trénoval. A dorazil i letos, ač už několik let na Krystalek přijíždí až z Prahy. Ale někteří plavci to měli ještě dál.

Hráči Tip ligy se sešli v hospodě U Gerina, aby společně oslavili historický úspěch Bohušova.
Bohušov slavil historický úspěch hráčů TIP ligy

„Letos máme osmnáct lidí, kteří se zapsali k plavání, z toho tři ženy. Ze Staré Vsi přijela silná komunita otužilců, sedm lidí. Nejvzdálenější účastník je z Plzně, máme zde plavce z Přerova, Břeclavi, Příbora a samozřejmě naše domácí bruntálské,“ informoval moderátor akce Václav Mores. Zúčastnili se i zástupci celostátní otužilecké skupiny LedoBorci Česko v čele s Jiřím Uhlířem.

Pro plavce byly na břehu rybníka postaveny stany k převléknutí do plavek, pak se vydali za povzbuzování diváků k plavbě. Ještě před tím jeden z plavců změřil teplotu vody, ta měla čtyři stupně. Někdo udělal pár temp a zamířil zpět na břeh, jiní otužilci si koupel užívali a obepluli celý rybník s malým ostrůvkem uprostřed. Na jejich bezpečnost dohlíželi na člunu bruntálští hasiči.

13.ročník tradiční vánoční akce - Vánoční vyjížďky Krnov, 24. prosince 2019.
OBRAZEM: Tradiční Vánoční vyjížďka Krnov nabídla nekonečnou kolonu motorek

„Bez Krystalku si nedokáži představit Vánoce. Chtěl bych vám popřát hezké svátky, všechno nejlepší v novém roce, hlavně hodně zdraví a úspěchů a sejdeme se tu zase za rok,“ pozdravil všechny přítomné diváky Pavel Poljanský.

V letošním roce se z rodinných důvodů nevydal na žádnou zahraniční plaveckou expedici a neplánuje ji ani v roce následujícím. Zato se v poslední době věnuje spíše bojovým sportům, cvičí především taekwondo a více se chce věnovat i karate. „Na předchozí ročník Krystalku jsem si přivezl kimono, abych si ho symbolicky posvětil u Kobylího rybníka a to mi přineslo dvě zlaté medaile. Letos jsem si na plavání vzal pásek taekwondo,“ řekl Poljanský.