Konečnou podobu získává dřívější bazén, v současnosti označovaný jako Wellness Centrum Bruntál. Plavci i neplavci se dočkají během několika týdnů.

Podobně rozsáhlá a nákladná stavební akce nemá v moderní historii města Bruntálu doposud obdoby.

„Zcela určitě bude bazén otevřel letos na jaře. Počítáme s tím, že rekonstrukce skončí v prvním čtvrtletí roku s tím, že konkrétní termín teprve upřesníme,“ řekl Deníku mluvčí bruntálské radnice Jiří Ondrášek. Bylo to právě Město Bruntál, kterému se podařilo na realizaci akce získat dotaci ve výši téměř šedesáti milionů korun z fondů Evropské unie.

Za miliony vznikne v okresním městě dosud chybějící víceúčelový objekt, v němž si přijdou na své malí i velcí, případně i hromadně celé rodiny. Nejmenší se mohou těšit na výukový bazén se skluzavkou a především na stometrový tobogán. Nejatraktivnější částí má být bazén s podvodními chrliči, dvěma vířivými bazény a průplavem do venkovního bazénu, divokou řekou. Venkovní bazén je přitom zabudován přímo do venkovní dřevěné terasy.

Plavci se těší

Rekonstruovaného sportoviště se již nemohou dočkat členové občanského sdružení Plavecký klub Slavoj Bruntál, jehož předseda Jan Michalík konstatoval: „Těšíme se velice na otevření, na návrat do domácích prostor. Dosud dojíždíme jinam. Doufáme, že našemu klubu vyjde provozovatel vstříc, co se týká ceny i termínů tréninkových hodin.“ Oddíloví plavci uvažují rovněž o zavedení tradice veřejného plaveckého závodu na různě dlouhých tratích.

Vedení radnice na průběh stavebních prací pečlivě a pravidelně dohlíží. Její zástupci mají za sebou několik kontrolních dnů přímo v prostorách wellness centra a další ještě chystají. S průběhem prací na sportovišti jsou zatím spokojeni, zejména vzhledem k rozsahu prací a investovanému finančnímu objemu.

„Během následujících kontrolních dnů upřesníme termín zprovoznění bazénu. Dnes je možno konstatovat, že práce pokračují více méně podle plánu, jak podle harmonogramu časového, tak i finančního,“ pokračoval Jiří Ondrášek. Díky tomu, že dělníci mohou pracovat uvnitř stavby, nezastavil je ani příval sněhu minulých dnů. Útroby sportoviště tak získaly novou, moderní a atraktivní podobu.

Hledá se provozovatel

Probíhaly například obkladačské práce, týkající se velkého i malého bazénu i ostatních místností. „Osazována a kompletována byla zařízení měření a regulace, svítidla, před dokončením byla rozsáhlá strojovna bazénu. Prakticky funkční již jsou parní sauny i tobogán,“ popsal práce Ondrášek. Aby šlo vše hladce, město se svou servisní organizací, jíž jsou technické služby v čele s Petrem Fialou, vybírají v předstihu provozovatele všech provozů sportoviště a zároveň manažera wellness centra.

Podle místostarosty města Václava Morese se obsazení provozovateli restaurace, fitnesscentra a prodejny sportovního zboží daří: „Díky tomu je možné zabezpečit odpovídající vybavení těchto provozů souběžně s vlastním otevřením wellness centra tak, aby i tyto aktivity byly po všech stránkách v souladu s požadavky investora.“

Bazén je prvním a nejdražším krokem

Po dostavbě bazénu by práce v lokalitě neměly jen tak skončit, navazovat by na ně měla integrálně výstavba Sport Campusu Bruntál, jehož základem je právě krytý plavecký bazén. „Bazén je základním a investičně nejnáročnějším krokem. Poté přijdou na řadu další dílčí kroky výstavby campusu,“ uvedl Jiří Ondrášek.

Už vloni radnice přikročila k rekonstrukci vnějšího běžeckého oválu základní školy na Jesenické ulici, nyní jsou na řadě další dílčí kroky výstavby, které jsou odvislé od zisku dalších financí a projekční přípravě, která právě probíhá. Mimo bazén má celá operace vyjít na několik desítek milionů korun. „Město proto hledá a bude hledat všechny možnosti financování projektu,“ doplnil Jiří Ondrášek. Vyloučen není i vstup soukromého investora.