Městská kavárna v budově krnovské radnice je uzavřená už několik let. Posledním zájemcem o její provoz je Richard Zacpal, který si kavárnu pronajal už před rokem. Město mu několikrát prodloužilo termín otevření kavárny, a opravdu posledním nejzazším datem otevření byl 15. duben. Proč je kavárna zavřená?

Bohužel pan Zacpal nejenže nestihl otevřít v tomto nejzazším termínu, který mu rada stanovila jako úplně poslední šanci, ale navíc neuhradil městu nájem za březen a duben. Rada se zabývala situací kolem kavárny a došla k závěru, že reakcí města bude výpověď z nájmu. Je nám sice jasné, že kavárna je pro každého podnikatele velké sousto vzhledem k nutnosti vysokých investic s dlouhou a nejistou návratností, ale tyto okolnosti pan podnikatel znal předem.

Navíc mu dosud rada maximálně vycházela vstříc. Pan Zacpal nás nyní ujišťuje, že v kavárně už je vše připravené k zahájení provozu, a běží jen poslední dokončovací práce jako například internetové připojení. Prý kavárnu otevře každým dnem. Přesný termín otevření sice nesdělil, ale pozval krnovské radní, aby 3. května přišli do kavárny na ochutnávku jeho kuchyně. Bohužel v tuto chvíli je výpověď platná, přestože nějaká jednání kolem kavárny ještě probíhají.