„Firma nám předložila svou kalkulaci, náš odbor nechal osvětlení také ocenit Technickými službami a jedním krnovským podnikatelem, který působí v oboru elektromontáží. Takto jsme došli k ceně, kterou předkládáme zastupitelstvu. V současné době zařízení provozují Technické služby a energie jde také z rozpočtu města jako náklady na veřejné osvětlení,“ popsala situaci vedoucí odboru správy majetku města Lenka Andršová.
Názory zastupitelů na tento návrh byly značně rozdílné. „Na pozemcích města bylo postaveno osvětlení, které provozuje město, takže nevidím důvod, proč bychom nemohli zaplatit těch 250 tisíc firmě, která to postavila. Slouží to všem občanům, nejen obyvatelům toho domu,“ podpořil návrh Josef Hercig. Opačný názor má Drahomír Malovaný. „Když se mění pravidla uprostřed hry, není to v pořádku. Není tedy od firmy San JV právě korektní, když se o tématu veřejné nemluvilo na začátku stavby. Stanovisko jsme měli zaujmout před tím, než se osvětlení vybudovalo,“ argumentuje Malovaný. „Postavili osvětlení podle svého projektu, na své náklady, a bez konzultace s námi, nebo s našimi odborníky. Pokud jsou technické parametry osvětlení nevhodné a energeticky náročné, my jsme neměli množnost to ovlivnit. Podle mě mělo město tyto prostory dostatečně osvětlené i bez San JV,“ dodal Mlček.
Podle Jiřího Veverky je třeba zohlednit, že budování osvětlení bylo součástí stavebního povolení a mělo by tedy splňovat základní náležitosti. „Aby se do nákladů na výstavbu bytů zakomponovaly zakomponovaly také náklady na veřejné osvětlení je nesystémové. Jinde se to nedělá, aby firma musela promítnout do nákladů na metr čtevrečný bytu nákaldy na osvětlení,“ upozornil Veverka.
Zastupitelstvo nákup osvětlení neschválilo, takže zůstává majetkem SanJV.