Podle diváckých ohlasů se tvůrcům vcelku daří držet laťku nastolenou v první řadě. Díky proplétání děje, který se line napříč díly ale brzy možná změní názor i ti, kteří říkají, že první řada je vždy bezkonkurenčně nejlepší a u Stínů že to má platit taky.

Sériový vrah je stále na svobodě, možná se do jeho zorného pole nepřímo dostane i vyšetřovatelka Magda Malá (hraje Petra Špalková) a kdo ví, jestli perné chvilky kvůli synovi Filipovi a jeho osobního života nečekají i jejího kolegu Martina Černého (Jiří Vyorálek). Opět nechybí známé lokality a známé epizodní tváře.

Ilustrační snímky Policie, 19. dubna 2024, Ostrava.
Loupežné přepadení v Moravské Ostravě, policisté hledají svědky

Tentokrát je na kotvící jachtě lodním lanem uškrcen movitý podnikatel Kornel. Není jasné, jestli šlo o nevydařenou loupež, nebo o pomstu. Magda s Martinem se snaží zjistit, kdo mohl mít zájem se podnikatele zbavit. Mezitím si vrah Edity Moravcové vyhlídl novou potenciální oběť, kterou začíná sledovat. Tou ženou je osoba, kterou Magda dobře zná. Je to jeho záměr, nebo jen krutá náhoda?

Zoo Ostrava a Krhut

A jakou roli v celém scénáři bude hrát Jiří Krhut, který si střihl roli pracovníka (nikoli ale ošetřovatele zvířat) v Zoologické zahradě a botanickém parku Ostrava (Zoo Ostrava)?

Fanoušci při utkání Německo - Lotyšsko na mistrovství světa v hokeji v Ostravě.
Hokejová ostuda v Ostravě. Reprezentanty Lotyšska okradli na hotelu

Kromě Zoo Ostrava – která byla založena v roce 1951, dnes na ploše asi 100 hektarů chová přes 435 druhů zvířat v počtu více než čtyř tisíc jedinců a je druhou největší zoologickou zahradou u nás – se natáčelo i na dalších známých místech v regionu. Mimo jiné se filmaři ukázali na Žermanické přehradě mezi Lučinou a Soběšovicemi za Havířovem, kde na jachtě řešili případ uškrcení podnikatele.