V těchto dnech pokračuje výstavba nákupního střediska v Ostravě-Přívoze. Roste v bezprostřední blízkostí nechvalně proslulé „myší díry“ poblíž Koksovny Svoboda.

V okolí se nachází jen několik menších prodejen potravin a čerpací stanice. Podle zjištění Deníku zde bude sídlit až dvanáct obchodů. „Počítáme s otevřením v červnu 2022,“ řekl Deníku zástupce investora.

Vizualizace nové prodejny Lidl ve Slezské Ostravě.
V Ostravě na každém rohu. Lidl staví jako o závod, tyto prodejny přibudou

Konkrétní firmy, které zde budu nabízet své služby, specifikovat v současné době nechtěl. Z dostupných informací vyplývá, že by mělo jít od potravin, přes oblečení až po domácí potřeby. „Je to všehochuť, všechny prostory jsou již obsazené,“ dodal zástupce.

Špatná adresa?

Místní obyvatelé jsou volbou umístění nákupního centra překvapeni. „Všiml jsem si, že se tu něco staví, ale vůbec mě nenapadlo, že tady bude nákupní centrum. Co si budeme nalhávat, tato adresa rozhodně nepatří mezi nejlepší,“ uvedl jeden z místních, který se však na otevření těší. „Budu to mít za rohem, takže nemusím jezdit do centra města,“ dodal.

Logistický areál Contera Park Ostrava D1 v Ostravě-Hrušově, který staví společnost Contera, 10. března 2022.
Obří logistický areál v Ostravě-Hrušově roste, první lidé už chodí do práce

Přestože zatím není zcela jasné, jaké firmy se v nákupním centru objeví, jedno je jisté. Bude zde Lidl. U stavby již visí poutač této společnosti s termínem otevření v červnu 2022.

Ostravská pobočka společnosti Lidl v Ostravě-Přívoze není zdaleka jediná, jejíž vybudování se v Ostravě plánuje. Mluví se o dalších až čtyřech prodejnách - více zde.