Na internetu se právě rodí nový globální fenomén. Reklamu britské automobilky Bentley už parodují fanoušci roztodivných dopravních prostředků po celém světě. Čeští hasiči, američtí kamioňáci nebo ukrajinští vojáci polohlasně šeptají název svého vozu, a tváří se u toho stejně tajuplně blaženě jako blonďatá modelka v černých šatech, co v originální reklamě svůdně brnká na detaily luxusního Bentley. 

„Raději Malého štokra s naším ostříleným strojvedoucím, nebo Bentley s půvabnou slečnou? To je otázka, na kterou existuje jen jedna odpověď. Které z vozidel byste raději chtěli vy?“ ptají se fanoušci osoblažské úzkokolejky a vyzývají své příznivce, aby diskutovali pod videem Bentley vs Štokr.

S nápadem přišel strojvedoucí

Většina diskutujících dává přednost parní lokomotivě se strojvedoucím před luxusním Bentley se sexy modelkou. Někteří ale váhají. „Já bych vyzkoušel obojí. A na Bentleye mám na rozdíl od štokra i papíry,“ zdůvodnil Aleš své váhání. Díky tomu se rozproudila diskuse, zda bloncka zhýčkaná provozem Bentley by dokázala házet uhlí do kotle parní lokomotivy.

„Už jsem viděla různé předělávky s tímhle Bentley, ale Štokr je naprosto luxusní,“ pochválila autory nové Bentley parodie Barbora Bartecká.

„S nápadem natočit parodii na reklamu Bentley přišel náš strojvedoucí Kuba Sýkora a pak to taky natočil. Topič parní lokomotivy si dopsal scénář, strojvedoucí ho režíroval, a všichni ostatní jim fandili a skvěle jsme se při tom bavili. Na začátku stál dobrý nápad a pak následovala týmová práce a spousta legrace,“ představil kolektivní dílo David Chovančík ze Slezských zemských drah s tím, že 2. září jede parní vlak do Osoblahy na Gastrofestival a 9. září chystají v Osoblaze specialitu pro železniční fanatiky. Bude se zde promítat jako filmový maraton seriál Zaniklé tratě.


Nahrává se anketa ...
| Video: Youtube
| Video: Youtube
| Video: Youtube