"Moc děkujeme za úžasný zážitek a všem vám fandíme! Strašidelný vlak se spojení se Strašidelný zámkem ve Slezských Rudolticích neměl chybu! Děti byly nadšené! Prostě, tady to už zase žije," pochválila organizátory za strašidelného vlaku Anna Dohnalová.

"A my děkujeme za návštěvu. Věříme, že jste si strašidelný večer užili stejně tak jako my," vzkazují fanoušci osoblažské úzkokolejky ze Slezských zemských drah.

Na zámku ve Slezských Rudolticích čekala mnohem strašidelnější strašidla, než jsou dobrosrdeční bubáci ve vlaku. Na zpáteční cestu ze Slezských Rudoltic do Třemešné vyrazil parní vlak až po 22. hodině. V dálce už bylo možné pozorovat první vzdálené blikání blesků.

Jízda odvahy jako bonus ke strašidlům nabídla poetické předbouřkové nálady na noční obloze. Zkrátka jednou do roka Osoblažka nabízí ideální program pro ty, kdo se rádi bojí.

Párou za pochoutkami

Příští parní vlak pojede 2. září do Osoblahy, kde se koná tradiční gastro festival Ochutnej Osoblažsko. Kromě degustace soutěžních vzorků, které navařili místní nebo spolky a obce Osoblažska, čeká tentokrát na gurmány na osoblažském koupališti také od 13 hodin profesionální cooking show Markéty Hrubešové