„Po náročné opravě lokomotivy Malý Štokr a nezbytných zkušebních jízdách vám s radostí oznamujeme, že provoz výletních parních vlaků bude od soboty 11. července obnoven dle původního jízdního řádu,“ oznámily Slezské zemské Dráhy s tím, že teď už budou parní vlaky jezdit každou sobotu i neděli. Jako obvykle vyjíždí z Třeměšné v 10.45 hodin.

V soupravě samozřejmě nebude chybět ani jídelní vůz s čepovaným pivem Nachmelená opice. Tento Pivní vagon provozuje Bylinkový ranč Majoránek z Horních Povelic. Tito fanoušci gastronomie, bylinek a lokálních produktů v Třemešné v pátek 10. července představí novinku: Bistro na kolejích.

Najdete ho v Třemešné na nádraží. Otevřeno má od 16 do 20 hodin.

„Bistro na kolejích prozatím bude jen páteční aktivita a uvidíme, jak se to v Třemešné uchytí. Jestli máte čas a chuť, zastavte se na povídání o dobrém jídle a ochutnejte,“ uvedla Barbora Bartecká za svůj tým Bylinkového ranče Majoránek. Bistro na kolejích na zahájení provozu chystá osvědčenou gastronomickou pecku. Tortilly s bio-hovězím masem z farmy Ch-angus. Hovězí maso pochází z masných mladých kusů skotu, které se pasou v podhůří Jeseníků.

Tortilly s biohovězím z farmy Ch-angus je ideální téma k ochutnávání i k povídání. Foto: Bylinkový ranč MajoránekZdroj: Deník / VLP Externista

„Ke zvířatům tam přistupují přátelsky. Samozřejmostí je vyloučení preventivního užívání antibiotik i hormonů. Každý kus jde po porážce vyzrávat do chladící komory minimálně na 14 dnů,“ představují provozovatelé Bistra na kolejích cestu býčků a jaloviček z pastvin u Jindřichova ve Slezsku k zákazníkům.

Samozřejmě svůj příběh mají také farmářské pšeničné tortilly z biomouky, slepičí i křepelčí vejce nebo kozí produkty z farmy v Arnultovicích. V Bistru na kolejích dobře znají místní chovatele a zemědělce, takže rádi také hostům vysvětlí, na čem si právě pochutnávají a co se servíruje nebo čepuje v Pivním vagonu. Tento jídelní vagón je pro cestující otevřen nejen během jízdy parního vlaku, ale nabízí občerstvení také během přestávky v Osoblaze.