Ještě než se ale Martin posadil za volant kamionu týmu TATRA Buggyra Racing, strávil přelom roku na palubě letadla nad Atlantickým oceánem.

Tým se veselil, ale jeho hlavní aktér Martin Kolomý nikoliv. To proto, že nabíral před startem jihoamerické rallye síly spánkem. „Vzbudili mě až na snídani, ale má to i výhodu, protože jsem vyspalý a mohu hned začít závodit," uvedl s úsměvem Kolomý, který podle výpovědí týmových kolegů příchod nového roku v letadle skutečně zaspal.

Jenom co na kontinent tým TATRA Buggyra Racing přicestoval, mechanici zkontrolovali v bivaku Fat Boye, zda na dlouhé cestě na lodi nepřišel k nějaké újmě. Všechno bylo v pořádku, a tak kamion prošel v pátek poslední technickou kontrolou.

Na start první etapy rallye se tým Martina Kolomého postavil v sobotu. „Největší důraz je kladený na bezpečnost, a tak nás mimo jiné čekala i kompletní kontrola našeho nehořlavého oblečení. Nikdy jsem neviděl hořet kamión, a tak doufám, že nikdo nebude tyto prvky potřebovat ani letos," dodal Martin Kolomý.