Program zahájí už v pátek 20. června utkání streetballistů, koncert skupiny Maraton a taneční show. Oslavy potrvají až do nedělního večera. Streetballový turnaj tříčlenných družstev se odehraje v pátek 20. června v 15 hodin v areálu Základní školy na Cihelní ulici. Po skončení přeboru bude následovat koncert skupiny Maraton. Od osmnácti hodin v Kulturním středisku na Dukelské ulici poběží taneční show.

Sobotní program zahájí už v 8.30 hodin Městská dechová hudba a mažoretky na náměstí Míru v Bruntále. O půl hodiny později na stejném místě zástupci města spolu s představiteli partnerských měst Bruntálu Dny města ofi- ciálně zahájí. Na bruntálském náměstí se během dopoledne vystřídá hned několik atraktivních pořadů. Poté co budou v 9.30 oceněni policisté Okresního ředitelství Police ČR, je připravena simulace dopravní nehody pro zásah jednotek Integrovaného záchranného systému.

Na pódiu se v průběhu dne se svým programem vystřídají nadšenci z terapeutické dílny Polárka spolu s Láďou Hronem a jeho Abecedou hvězd. Až do večera se mohou děti bavit při různých hrách a soutěžích. Od 16.45 hodin bude na náměstí probíhat tradiční Mezinárodní večerní běh Bruntálem a mimořádný Běh naděje. Milovníci populární hudby si přijdou na své večer, kdy v 19.30 vystoupí skupina Jam&Bazar, a v 21 hodin jedna z českých superstar, a to Sámer Issa. Následovat bude diskotéka a sobotní mumraj ve 23.30 ukončí ohňostroj.

A slavit se bude i v neděli, a to od 10.00 hodin, kdy se utkají fotbalové přípravky na stadionu FC Slavoj. Zápasy zde budou probíhat až do odpoledne. Na bruntálské náměstí se ve stejnou dobu přijedou předvést hasiči. Až do patnácti hodin bude možné zavítat na Den otevřených dveří hasičské zbrojnice hasičů města Bruntál. Na zámku bude probíhat od 10 do 12 hodin pásmo pohádkových představení amatérských divadelních souborů. Další divadelní představení jsou zde připravena na 15, 18 a 20 hodin.

Fanoušci ostrých kytarových zvuků mohou zavítat ve 14 hodin na koncert skupin On Time, Mirror Syndrom, Gwalarn, Kvas a The Pant, jenž se uskuteční rovněž na náměstí. V kostele církve Českobratrské v 15 hodin vystoupí Smíšený pěvecký sbor Bruntál.

Zuzana Pršalová