Počet akcí zrušených v poslední chvíli, nebo těch, které probíhají v režimu improvizací, není konečný. Hejtman Ivo Vodndrák ujišťuje, že ve čtvrtek Krajská hygienické stanice KHS provede první revize svých opatření. Co si ale z neurčitého příslibu revize mají vzít organizátoři nákladných akcí a festivalů, které mají na plakátech páteční nebo víkendové datum?

FESTIVAL BUDE, ALE V ROCE 2021

V Krnově, ve Městě Albrechticích i ve Vrbna pod Pradědem mělo o víkendu promítat letní kino. Fanoušci floorbalu žili přípravami na Orca Summer Cup. Největší událostí zrušenou v okrese Bruntál byl festival metalové a rockové hudby North-eastern open air N9NE. Málokdo si dokáže představit, kolik času a úsilí museli organizátoři investovat do příprav, propagace a shánění sponzorů. Plakát je plný drobných podporovatelů, a také město Krnov zde má své logo. Není nic smutnějšího, než odpískat perfektně připravenou akci pár hodin před začátkem a omluvit se fanouškům.

Zahrada Střediska volného času, která je tradičně dějištěm North-eastern open air, se měla otevřít v sobotu 18. července ve 14 hodin. „Možná ani netušíte, jak těžké je po půlročním maratonu napsat tento status: North N9Ne přesunut na 17.07.2021. I špatné předpovědi počasí nás nezastavily, ale rozhodnutí vyšší moci ano,“ napsali pořadatelé na facebook krátce po té, co hygienici zakázali v celém kraji veřejné akce nad sto účastníků. A z každoročního krnovského festivalu udělali bienále. Fanoušci musí vydržet další rok.

Na stejném místě v zahradě Střediska volného času Krnov byl 23. května ohlášen putovní festival Monster Meeting, který slibuje veterány tvrdého rocku kapely Dymytry a Traktor. Květnový termín festivalu překazila koronavirová opatření, takže byl přeložen na 24. 7. Není snadné zorganizovat v Krnově koncert kapel, které umí vyprodat sportovní haly i venkovní amfiteátry. Monster Meeting není jen klasický koncert, ale show se špičkovou technikou a efekty. Je to svátek fanoušků a interpretů, kteří se potkali na stejné vlně.

MONSTER MEETING: KRNOV NEVZDÁME!

„Situace kolem pátečního Krnova je nejistá. Akci zatím nepřesouváme. Doufáme, že politici a hygienici dostanou rozum, protože zrovna Krnov nemá žádná rizika a prostředí je tam snad nejbezpečnější v České republice. Pokud ne a stopka větším koncertům bude platit, Monster Meeting 2020 Krnov open air už podruhé odložíme na nejbližší možný termín, až tohle zbytečné omezení skončí,“ uvedli organizátoři na monster-meeting.cz s tím, že se Krnova rozhodně nevzdají a vstupenky budou platit nadále.