Zapsaný spolek Kočky Bruntál má sídlo na Žlutém kopci v Bruntále. V barevném domečku v kopci po levé straně při výjezdu na Opavu pobývají desítky koček a kocourů, malých nebo velkých, všichni různě barevní.

Kočky ale vyžadují každodenní péči, kterou jim dopřávají Dagmar Veselá a její pomocníci. Protože nejsou sami schopni pokrýt veškeré náklady, pořádají dobročinné bazary i jiné charitativní akce.

Domácí tyčinky a koláče

Červnový Princův dobročinný bazar se vydařil. Návštěvníci si mohli z této akce odnést nejen moderní oblečení koupené doslova za babku, ale také ručně šité kočičky, polštářky a pelíšky, ručně malované hrníčky, kachle i kachlíky, náramky, kočičí brože a placky, nádherné třpytivé plechovky a mnoho dalších milých tematických předmětů.

Provozovatelé útulku rozdávali u příležitosti bazárku k dobré pohodě domácí tyčinky, koláče a kávu.

Součástí bazárku byla i nezbytná prohlídka kočičího útulku Princovo.

„Chtěla bych poděkovat nejen všem, kteří na tuto akci přišli nebo zdaleka přijeli a náš útulek podpořili, ale především těm, kteří svým krásným zbožím náš útulek Princovo velice dobře prezentovali a nejen výtěžek, ale vše na jeho podporu darovali útulku," vyzdvihla podporu opuštěným kočičkám Dagmar Veselá.

V červnu se kočkám z bruntálského útulku dostalo také další podpory.

Pomoc z divadla

V divadle vystupovaly břišní tanečnice Dambra s programem Tanec je život. Zakladatelka Dambry Zdeňka Rysová pozvala na tento den zástupce útulku k prezentaci v divadelním předsálí.

Ti se chopili šance, nabízeli upomínkové zboží, ručně šité pelíšky, polštářky, kočičky, brože, ručně malované hrníčky, kachle a kachlíky, náramky a krabičky. Malý bazárek v duchu orientálním a kočičím se opět líbil. Podařilo se vybrat dalších šestnáct set korun na provoz útulku, stravu a ošetření opuštěných koček.

Jak podpořit kočičí útulek

„Podpořit naše kočičky je jednoduché. Zkuste sami přijít, podívat se, jaká zvířata podporujete. Pomoc směřuje opravdu pouze našim kočičkám a slouží výhradně jejich potřebám. Pokud se vám zde nějaká zalíbí, není vyloučeno, že vás děti přemluví a odnesete si ji domů," uvedla Dagmar Veselá. Domluvit si návštěvu lze na tel. 776 839 044 nebo na e-mailu dvjv@seznam.cz.