„V současnosti jsme opravili silnici ve Vrbně pod Pradědem, která navazuje na v loňském roce zrekonstruovaný most a propustek v místní části Mnichov s celkovými náklady ve výši 8,3 milionu korun. Finanční náklady na opravu posledního asi 800 metrů dlouhého úseku ve Vrbně pod Pradědem, která se realizovala v červenci, byly přibližně 3,3 milionu korun.

Provedením zbývajícího úseku silnice byla dokončena oprava celé komunikace v délce 2,5 km," konstatoval vedoucí bruntálského střediska Správy silnic Moravskoslezského kraje Jaroslav Kala.

„Opravená silnice začíná v napojení na silnici Vrbno pod Pradědem – Heřmanovice a končí napojením na silnici II/445, která byla opravena v roce 2012," pokračoval vedoucí střediska Jaroslav Kala.

Dalším opraveným úsekem za bezmála 5 milionů je silnice Skály – Rešov. „Návštěvníci Rešovských vodopádů si tak od letošního srpna užívat mnohem komfortnější příjezd stejně jako návštěvníci hradu Sovinec," doplnil Jaroslav Kala.

Kromě těchto oprav byly v letošním roce provedeny souvislé opravy na silnici Kunov – Nové Heřminovy a na silnici Jindřichov – Třemešná. V současnosti probíhá oprava silnice v Mnichově a připravuje se rozsáhlá oprava silnice Mezina – Razová.

Ladislav Olejníček