Nedávno řidiče směřující z Krnova do Opavy nebo opačným směrem značně potrápila rozsáhlá rekonstrukce vozovky v Opavské ulici. Někteří ztratili v kolonách u semaforu téměř hodinu.

Nyní se musí připravit na další dlouhodobé dopravní omezení v souvislosti s rekonstrukcí mostu u Kauflandu, který spojuje Říční okruh s Opavskou ulicí.

Ředitelství silnic a dálnic ČR hodlá v úterý 18. října zahájit opravu tohoto mostu přes řeku Opavu v blízkosti Kauflandu. Po dobu rekonstrukce, která potrvá až do 23. prosince, bude provoz veden jen na polovině mostu. Řidiči tudy musí projíždět se zvýšenou opatrností, ale dva jízdní pruhy zde budou zachovány.

„Uzavírka bude pouze částečná, vždy na polovině mostu. Ve zbývající polovině budou na vozovce vytvořeny náhradní jízdní pruhy žlutou barvou," uvedl Michal Semera ze společnosti Dominotrans Opava, která pro stavbu zajišťuje dopravní značení.

Veřejná doprava zůstane v průběhu stavby zachována bez omezení, zastávek městské hromadné dopravy se změny nedotknou, pouze chodci budou vždy přesměrováni na protější chodník.