Bezmála tři miliony korun investovalo Město Albrechtice do oprav hřbitova. Největší změnu mohou registrovat návštěvníci hřbitova na smuteční síni, která prošla kompletní rekonstrukcí. „Smuteční síň byla v žalostném stavu, proto jsme se rozhodli k její rekonstrukci,“ informoval Luděk Volek, starosta Města Albrechtic.

Stejně jako na mnoha hřbitovech v České republice začala docházet i v Albrechticích místa pro další zesnulé. Při rekonstrukci se proto vybudovalo nové kolumbárium, kde uložení zesnulého zabere méně místa. Do kolumbária se vejde několik desítek uren s ostatky zesnulých. „Volného místa na našem hřbitověuž moc není. Samotný hřbitov by šlo rozšířit jen s velkými obtížemi, proto bylo rozhodnuto o vybudování nového kolumbária. Toto řešení jistě není konečné, ale na několik let bohatě postačí,“ konstatoval starosta.

Aby bylo kolumbárium uzavřeno a chráněno před případnými vandaly, tak bude na hřbitovní zeď navazovat nové oplocení. „Věříme, že se mnohamiliónová investice, která bude sloužit jako místo posledního odpočinku občanů Albrechticka, nestane terčem vandalů. Abychom případným škodám předešli, tak necháme vybudovat okolo padesáti metrů nového oplocení,“ zakončil starosta Volek.