Už během příštího týdne začnou řemeslníci s montáží zbrusu nové střechy. Konstrukční díly jsou již zadány do výroby. Stavební práce začnou v nejbližších dnech. „Kino Centrum přestalo promítat po nedávné havárii. V provozu dočasně není velký ani malý sál. Město Bruntál, odbor správy majetku a rozvoje, dělá vše pro to, aby se zde začalo promítat co nejdříve,“ potvrdil Deníku mluvčí bruntálské radnice Jiří Ondrášek.

Do této chvíle se podařilo z místa zlikvidovat a odvézt ruiny, které tu zůstaly po zborcení střechy 13. září. Jak je zřejmé z našeho snímku, ve velkém sále není v současné chvíli žádné vybavení interiéru. To se týká rovněž sedaček. „Posudky ukázaly, že bude zapotřebí vyměnit celou střechu kina. Město objednalo výrobu nových vazníků a již v příštím týdnu začne montáž nové střechy nad velkým sálem,“ vyjádřil se Jiří Ondrášek.

Střecha se tedy dočká obnovy také ve zbylých částech zhruba dvacet let starého objektu. „Pokud vše půjde podle plánu, mohlo by se začít s promítáním letos v prosinci, nelze však vyloučit komplikace a možné zdržení,“ řekl Jiří Ondrášek.

Celkové nálady na opětovné zprovoznění kina by podle odborníků neměly přesáhnout deset milionů korun. Město požádá o mimořádnou dotaci ministerstva financí. „Přesné příčiny a okolnosti havárie jsou stále předmětem šetření,“ doplnil mluvčí bruntálského úřadu Jiří Ondrášek. Do případu vnesou jasno jedině odborníci.